praca w domu

Codziennie miliony a nawet więcej ludzi wstaje rano i idzie do pracy, niektórzy robią to zdalnie, a inni stacjonarnie. Różnica mogłaby się wydawać oczywista jednakże jak w każdym przypadku nie dla każdego. Praca zdalna polega na wykonywaniu określonych poleceń zadanych przez pracodawcę z domu czy z innego miejsca, w każdym razie poza obszarem biura firmy. Praca stacjonarna natomiast jest wykonywana w ściśle zaplanowanym miejscu tak jak siedziba firmy – biuro.

Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Tak więc praca stacjonarna co to znaczy i jak powinno się poprawnie rozumieć to sformułowanie? W internecie mało jest informacji na temat takiego typu wykonywania powierzonych zadań, łatwiej jest znaleźć wiadomości o pracy zdalnej. Dzieje się tak dlatego, że w dzisiejszych czasach zdalne wykonywanie obowiązków wydaje się być dużo lepsze i bardziej komfortowe, jednak czy na pewno tak jest?

praca stacjonarna co to znaczy

Praca stacjonarna czyli w określonym miejscu, polega na tym że aby rozpocząć jakiekolwiek działania najpierw należy znaleźć się w siedzibie firmy. Wykonuje się ją przestrzegając zaplanowanego przez pracodawcę grafiku. Przeważnie jest to 8 godzin dziennie, po których można udać się do domu. Obowiązki jakie oferuje praca stacjonarna niczym nie różnią się od obowiązków w przypadku pracy zdalnej i zależą od rodzaju zatrudnienia oraz kwalifikacji pracownika.

Zarabianie jako pracownik stacjonarny jest dużo łatwiejsze od wyżej wymienionego drugiego typu działania. Osoba ma do dyspozycji własne miejsce w biurze i określony pakiet działań, a w razie problemów – współpracowników, z którymi łatwiej znaleźć rozwiązanie w danym temacie. Płynność finansowa również ma tutaj duże znaczenie, ponieważ zlecenia są stałe i wykonywane jedno po drugim bez potrzeby martwienia się o to jak pozyskać klientów aby zarobić przysłowiową „dniówkę”.

Współpraca z innymi ludźmi obecnymi w siedzibie firmy daje niesamowite warunki samorozwoju w komunikacji oraz rozwiązywaniu skomplikowanych zadań, a co chyba najważniejsze umożliwia bezustanną naukę od kolegów z pracy wyższych stanowiskiem i umiejętnościami. Należy pamiętać, że rozwój na danym stanowisku jest kluczowy i powinien być stawiany zawsze ponad obecne wynagrodzenie, ponieważ wraz z wyższymi kwalifikacjami z łatwością można wspinać się po szczeblach drabiny kariery.

Praca stacjonarna wymaga przyzwyczajenia do ustalonych godzin działania, czego nie można powiedzieć o typie zdalnym, gdzie samodyscyplina musi być na tyle rozwinięta aby w domu przy wszechobecnych czynnikach rozpraszających usiąść do planowanych zadań. Oczywiste, że samodyscyplina jest ważna również jako pracownik biura, jednakże wystarczy sobie wyobrazić jak łatwo ulec pokusie odejścia od pracy przy zatrudnieniu zdalnym. Działania zarobkowe, jeżeli nie wygrana na loterii, są głównym źródłem utrzymania każdego człowieka.

Uzyskanie kredytu jako osoba ze stałymi dochodami również stawia pracę w określonym miejscu ponad drugim trybem. Najważniejszym jednak czynnikiem, który przemawia na korzyść działalności stacjonarnej jest umowa o pracę, której często brak w przypadku osób robiących zlecenia w domu. Odpłatne zaangażowanie w działalność produkcyjną czy też usługową jest głównym czynnikiem, przykładającym się do rozwoju danej gałęzi gospodarczej, której częścią jest właśnie dany pracownik. Wszystko – czyli na przykład zarobki, ścieżka dalszej kariery, wygoda w miejscu pracy – zależy od poprawnego nastawienia psychologicznego.

praca stacjonarna

Istnieją trzy główne typy nastawienia się na pracę. Jedni traktują pracę jako przymus, konieczność, drudzy jako konieczne źródło utrzymania, zaś trzeci jako wartość oraz sposób na życie. Aby przyczynić się do samorozwoju i ustawić swoją sytuację materialną i życiową jako korzystną, trzeba w tym wszystkim znaleźć tak zwany złoty środek. Praca stacjonarna tak jak wszystko na świecie ma swoje wady i zalety. Wadami są wczesne, poranne godziny rozpoczęcia działań, konieczność dojazdu do ściśle określonego miejsca siedziby firmy oraz wszystko co wiąże się z przymusem pokonania dystansu i braku wygody na początku dnia roboczego.

Zalet jest jednak znacznie więcej. Są to chociażby możliwości rozwoju i nauki, stałe godziny pracy oraz wynagrodzenie, brak rozkojarzeń ze strony domowników, otoczenie osób znających się na tym co robią i bardzo często służących pomocą, umowa o pracę, stałe zlecenia oraz wiele innych. Należy jednak pamiętać, że każdy jest inny i preferuje co innego. Praca to nic innego jak świadoma czynność, wykonywana systematycznie, która ma doprowadzić do wyznaczonego celu.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here