Częste podróże wymagają wykonywania swoich obowiązków w nietypowych warunkach. Zdarzają się dni, w trakcie których musisz pogodzić wyjazdy z pracą lub nauką? Sprawdź, jaki sprzęt będzie Ci niezbędny!
Lekki laptop
W podróżny znakomicie sprawdzają się cienkie laptopy o przekątnej 11 cali lub mniejszej. Niewielkie gabaryty i waga są wtedy na wagę złota. Oczywiście wybór optymalnego modelu powinien być uzależniony od charakteru Twojej pracy. Im bardziej zaawansowane programy musisz obsługiwać, tym większe będzie urządzenie. Jeżeli jednak Twoje działania wiążą się głównie z przeglądaniem internetu czy korzystaniem z edytora tekstu, spokojnie możesz rozważyć zakup jednego z najmniejszych laptopów.
Własny internet
Publiczne wifi często nie działa poprawnie, dlatego do pracy lub nauki najlepiej jest mieć własne źródło internetu. Bardzo wygodną opcją jest zakup tabletu z wbudowanym modemem LTE. Umożliwi Ci on swobodny dostęp do sieci bez względu na miejsce pobytu. Szybko zapomnisz, że siedzisz w jadącym pociągu czy autobusie.
Słuchawki z aktywną redukcją hałasu
Skoncentrowanie się w trakcie podróży jest o wiele trudniejsze, niż w warunkach biurowych. Łatwo jest wsłuchać się mimowolnie w toczące się wokół rozmowy, zamiast skupić się na pracy. W efekcie wykonywanie zadań trwa o wiele dłużej. Słuchawki z funkcją aktywnej redukcji hałasu są świetnym patentem dla osób, którym do skupienia niezbędna jest cisza. Wystarczy je nałożyć, żeby całkowicie odizolować się od świata zewnętrznego.
Powerbank
Pracując w biurze czy mieszkaniu, łatwo jest zapomnieć o tym, że dostęp do gniazdek nie jest wszędzie taki oczywisty. W podróży zawsze warto mieć ze sobą powerbank. Dodatkowe źródło energii będzie znakomitym zabezpieczeniem na wypadek zdarzeń losowych, opóźnień lub sytuacji, w których brakuje gniazdek. Dzięki powerbankowi będziesz mógł w spokoju uczyć się lub pracować, nie musząc się już więcej martwić się wyładowaną baterią w telefonie komórkowym lub laptopie.
Czytnik e-booków
Twoja praca wiąże się z czytaniem dużej ilości tekstów? Wożenie ze sobą kartek jest niepraktyczne, natomiast wpatrywanie się bez przerwy w ekran męczy oczy. W tej sytuacji pomocne mogą się okazać czytniki e-booków. Dzięki technologii użytej do budowy ich wyświetlaczy, imitują one kartę papieru o wiele lepiej, niż komputer czy tablet. Jednocześnie są poręczne, można na nie wgrać tysiące tekstów, a przy tym zmieszczą się dosłownie w każdej torebce. Wiele modeli e-booków posiada podświetlane ekrany, dzięki czemu czytanie jest możliwe nawet przy kiepskich warunkach świetlnych.
Zabezpieczenie sprzętu
W trakcie podróży sprzęty są narażone na uszkodzenia o wiele bardziej, niż podczas korzystania z nich na co dzień. Jednocześnie koszty naprawy pękniętych ekranów lub wymiany obudowy często są niewspółmierne do wartości samego urządzenia. Żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i wydatków, warto zainwestować w etui ochronne na telefon czy tablet. W przypadku komórki przyda się także szkło hartowane naklejane bezpośrednio na ekran. Z kolei komputer najlepiej przewozić w torbie zaprojektowanej z myślą o laptopach. Ostrożności nigdy za wiele.