przyjaźń pomiędzy współpracownikami

Podsumowując ilość godzin pracujących, łatwo dość do wniosku, że w pracy spędzamy praktycznie połowę swojego życia. W związku z tym dążymy do tego, by atmosfera w niej była dobra, a nawet rodzinna. Dzięki takiemu podejściu mamy poczucie, że tworzymy jeden zgrany zespół. Takie doświadczenia na pewno łączą ludzi, ale czy na pewno można zbudować z kimś przyjaźń?

Jakie są zalety i wady przyjaźni w pracy?

Bez względu na to na jakim gruncie została zbudowana, przyjaźń zawsze niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki bliskim relacjom z drugą osobą, czujemy się pewniej, mamy lepszy nastrój, który przekłada się na resztę współpracowników. Jakość wykonywanej pracy też jest wyższa.

Dzięki stworzeniu przyjaznej atmosfery w pracy godziny spędzone w biurze stają się przyjemnością, a my nie traktujemy jej jak obowiązek. Cenna jest również świadomość, że w trudnych chwilach możemy liczyć na pomocą dłoń. Pomiędzy pracownikami panuje szacunek oraz współpraca.

Nie zawsze jednak jest tak kolorowo, czasami przyjaźń w pracy ma inne oblicze. Czasami osoba, którą uważamy za swojego przyjaciela, tak naprawdę nim nie jest. Zaczyna spoufalać się z innymi, manipuluje nimi. A to wszystko dla własnych korzyści.

Przeczytaj też: http://yoggi.pl/jak-objawia-sie-stan-przedrzucawkowy-w-ciazy/

Czy przyjaźń w pracy jest możliwa?

Specjaliści są zdania, że przyjaźń w pracy z reguły jest fałszywa. Ciężko jest nawiązać uczciwą, bezinteresowną relację. Czemu tak się dzieje? Zwykle tam, gdzie w grę wchodzą ambicję i pieniądze, normalne relacje nie są możliwe.

Przyjaźń z reguły ma pozytywny wpływ na nasz nastrój. Pozwala przetrwać w trudnych momentach. Aby trwała jak najdłużej, nie można zapominać o jej pielęgnacji. Prawda jest taka, że z pewnością zostanie poddana nie jednej próbie. Czasami dochodzi do takich sytuacji, które mogą albo wzmocnić relację, albo zupełnie ją zniszczyć. Gdy ludzie przestają sobie ufać, nie ma szans na odbudowanie więzi. Gdy dojdzie o rozpadu przyjaźni, ogromnym wyzwaniem jest oddzielenie emocji od profesjonalizmu i wykonywania służbowych obowiązków.

Źródło: https://www.taxnews.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here