Zeznania podatkowe za granicą niosą za sobą wiele korzyści finansowych. Polacy w ten sposób mogą otrzymać dodatkowe kilka tysięcy złotych po przepracowaniu nawet kilku miesięcy poza granicami naszego kraju. Ci, co pracowali legalnie, a pracodawca odprowadzał za nich składki na poczet podatku dochodowego, zobowiązani są złożyć zeznanie podatkowe. Jak odzyskać swoje pieniądze z Danii i Niemiec?
Rozliczenie podatkowe z Danii – co musisz wiedzieć?
Dania jest krajem, która słynie z wysokich podatków, jednak wielu Polaków podejmuje się wyjazdu do Skandynawii, aby zarabiać na chleb. Atrakcyjne wynagrodzenia i jakość życia mają tutaj duże znaczenie. Obowiązek rozliczenia się z duńskim fiskusem ma każdy obywatel pracujący na podstawie umowy. Musi to zrobić nie później niż do dnia 1 maja. W przypadku, gdy podatnik zapomni o tym fakcie, SKAT rozliczy go automatycznie, ale bez przysługujących mu ulg podatkowych, które mogą podnieść wysokość zwrotu podatku.
System podatkowy w Danii umożliwia również rozliczenie zaległego podatku do 3 lat wstecz, a sama procedura trwa maksymalnie do 6 miesięcy. Dlatego warto starać się nawet o zaległe pieniądze.
Zeznanie podatkowe jesteśmy w stanie złożyć samodzielnie lub z pomocą biura podatkowego, które pomoże nam wypełnić niezbędne formalności i wyśle w naszym imieniu całą dokumentację do duńskiego urzędu. Sprawdź, co możesz zyskać, wchodząc na adres https://holandia.org/zwrot-podatku/dania/.
Zwrot podatku z Niemiec – prosty system elektroniczny
Z kolei niemiecki system podatkowy umożliwia nam rozliczenie się z podatku za pomocą platformy elektronicznej. Taka forma dostarczenia dokumentów jest szybka i bezpieczna. Dzięki temu Polacy są w stanie uzyskać zwrot od 3 do 6 miesięcy. Termin, jaki obowiązuje podatnika, przypada na dzień 31 maja. Nie możemy go ignorować, gdyż niemiecki urząd skarbowy, w przypadku braku zeznania, wyśle do nas pisemne zawiadomienie o kolejnym obowiązującym nas terminie.
Z ważnych informacji, o których należy wspomnieć, jest to, że obowiązek rozliczenia mają osoby, których dochód przekroczył 10700 euro, a także osoby, które miały więcej niż jednego pracodawcę w roku podatkowym.
Na stronie biura podatkowego – https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/ – znajdziemy wiele istotnych kwestii odnośnie zwrotu podatku z Niemiec, włącznie z drukami do pobrania, które możemy dostarczyć mailowo lub pocztą, a biuro wypełni za nas formalności i dostarczy je do Finanzamt w naszym imieniu.